Jesienne aktywności

Jesień jest bardzo kapryśną i specyficzną porą roku, która nie zawsze chce rozpieszczać pogodą. Niskie temperatury, ulewne deszcze i mocne wiatry zachęcają do zaszycia się we własnych czterech ścianach i spędzania czasu przez telewizorem z kubkiem ciepłej herbaty w ręce. Tymczasem jesień także może, a nawet powinna być aktywna!

Spacery to podstawa

kalosze dla dzieciSpacery to bardzo miła i łatwa forma aktywności. Jesienią nie warto rezygnować ze spacerów, tym bardziej, że ta pora roku niesie ze sobą wiele ciekawych niespodzianek, które szczególnie mogą przypaść do gustu dzieciom. Maluchy należy ubrać w kalosze dla dzieci i niestraszne im będą nawet najgorsze ulewy. Będąc ubranym w kalosze dla dzieci, pociecha może swobodnie biegać po parku w poszukiwaniu kasztanów i żołędzi, w ogóle nie zważając na zalegające dookoła kałuże.

Jazda na rowerze

Wielu rowerzystów rezygnuje z jazdy na ulubionych jednośladach dopiero wtedy, kiedy na dworze zaczyna sypać śnieg. Rzeczywiście, jazda na rowerze to świetny sposób na utrzymanie formy i kondycji nawet jesienią. Na rower można wybrać się zarówno w pojedynkę, jak i wraz z pociechą. W chłodniejsze dni lepiej pamiętać o włożeniu bielizny termoaktywnej, która może zapobiec utracie ciepła przez organizm.

Warto pamiętać, że pomimo tego, że jesień nie zachęca do aktywności fizycznej, to na przekór kapryśnej pogodzie, warto zachęcać się do wysiłku, by ciało powitało zimę w niezłej kondycji i formie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *