Randki Korzyści z implantów zębów

Implanty zębów zmieniły oblicze chirurgii jamy ustnej. Implant to w rzeczywistości metalowa śruba lub słupek wszczepiany bezpośrednio do kości szczęki lub kości. W stomatologii implant zęba działa jak prawdziwy korzeń zęba. Łączy ząb z leżącą pod nim kością. Dzięki temu pojedynczy ząb może zakotwiczyć całą dolną szczękę, co z kolei umożliwia zakotwiczenie jednej korony po obu stronach zębów dolnych.

Implanty zębów są popularne wśród pacjentów cierpiących na przewlekłą utratę zębów. Liczba osób, które straciły jeden lub więcej zębów, dramatycznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku dekad. Z tego powodu liczba osób wymagających operacji wymiany zębów również drastycznie wzrosła w tym samym okresie. Dobrą wiadomością jest to, że implanty zębów kosztują mniej niż operacja utraty zębów. Ale zanim zdecydujesz się na tę procedurę, ważne jest, aby zrozumieć konsekwencje kosztów i sposób, w jaki ta procedura może pomóc zmniejszyć zależność od kosztownej opieki dentystycznej.

Implant pojedynczego zęba może zastąpić od jednego do czterech zębów. Koszty związane z implantacją pojedynczego zęba wahają się od kilku tysięcy dolarów do kilkuset tysięcy dolarów. W zależności od umiejscowienia zęba, może być konieczne zastosowanie wielu implantów zębów. Koszty implantów wielu zębów wahają się na ogół od pięciu tysięcy dolarów do dziesięciu tysięcy dolarów. Koszt będzie w przybliżeniu taki sam dla obu procedur.

Alternatywą dla implantów zębowych jest zabieg tworzenia sztucznego korzenia zęba. W tej procedurze sztuczny ząb lub most dentystyczny służy do wypełnienia luki między zębami. Zazwyczaj zabieg ten jest wykonywany u pacjentów, którzy doznali pewnego stopnia utraty zębów.

Pacjenci, którzy wymagają implantów zębowych, mają do dyspozycji wiele opcji. Pojedynczy zabieg może zapewnić korzeń zęba i sztuczny ząb oprócz wszczepionego zęba zastępczego. Aby wszczepić pojedynczy ząb, przed założeniem protezy należy wykonać most. Aby stworzyć most, pacjent będzie musiał odwiedzić dentystę. Szukając specjalisty od implantów zębowych, warto upewnić się, że ma doświadczenie w tworzeniu mostów zębowych.

Po zakończeniu procedury tworzenia implantów zębowych będziesz musiał przeprowadzać ciągłą konserwację, aby proteza była czysta i wolna od bakterii. Niektórzy pacjenci uważają, że stosowanie specjalnego żelu wybielającego lub stosowanie specjalnego antybakteryjnego płynu do płukania jamy ustnej pomaga zmniejszyć ryzyko infekcji. Jeśli poszukujesz implantów, które przywrócą uśmiech, również będziesz chciał wziąć pod uwagę stabilność swoich zębów. Wraz z wiekiem Twoje zęby zaczną zmieniać swój kształt. Implanty dentystyczne zapewniają stabilność niezbędną do utrzymania zdrowych zębów przez wiele lat.

Aby ustalić, czy jesteś dobrym kandydatem na implanty zębów, najpierw musisz skonsultować się z dentystą. Będziesz chciał być bardzo szczery ze swoim dentystą na temat swojej historii dentystycznej, aby dentysta mógł właściwie ocenić poziom ryzyka związanego z każdą możliwą procedurą. Dobrym kandydatem do tego typu wymiany zębów, jeśli nie palisz lub masz inne schorzenia, które mogą uniemożliwić ci wszczepienie implantu zęba, jest ktoś, kto ma zdrowe zęby. Wiek jest również kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu, czy jesteś dobrym kandydatem. Jeśli miałeś w przeszłości protezy, możesz być dobrym kandydatem na protezę jamy ustnej, ale nadal powinieneś porozmawiać ze swoim dentystą, aby sprawdzić, czy nadal będziesz mieć takie same wyniki po usunięciu protezy.

Implanty zębów to świetny sposób na uzupełnienie jednego lub więcej brakujących zębów. Jeśli cierpisz na utratę zębów z powodu rozległych uszkodzeń spowodowanych chorobami lub urazami, wysokiej jakości procedura przeszczepu kości może być w stanie uratować Twoje zęby. Dla wielu osób braki w uzębieniu utrudniają lub wręcz uniemożliwiają zdrową dietę, ponieważ smak jedzenia jest zaburzony, gdy brakuje zęba. Implanty zębów pozwalają znów cieszyć się smacznym posiłkiem i pełnym uśmiechem.