Odwodnienia – przydadzą ci się czy nie?

Jak mówi znane powiedzenie, co za dużo, to niezdrowo – i ten sens można odnieść także do tego, co dzieje się wokół domu podczas deszczowej pogody. Być może jesteś typem człowieka, który lubi obserwować kapiący deszcz, może lubisz także okolicznościowy spacer przez kałuże – to wszystko może oczywiście mieć swój urok, ale jest pewna granica, za którą nadmiar wilgoci staje się czymś niebezpiecznym dla twojego prywatnego zacisza.

Zbyt wiele wody może czasem przeszkodzić roślinom, które wzrastają w ogrodzie – ale tam z wodą radzi sobie stopniowo gleba, która przyjmuje wilgoć z większą lub mniejszą wdzięcznością. Ale tam, gdzie zamiast naturalnego gruntu znajdują się płyty chodnikowe, asfalt albo betonowa wylewka – kałuże będą uparcie trwały. I lepiej, żeby nie znalazły sobie przystani tuż przy ścianach domu, bo woda zniszczy elewacje, a nawet podmyje i zamoczy fundamenty. Żeby uchronić się przed taką ewentualnością, warto zainwestować w specjalną kanalizację.

Co mogą ci dać odwodnienia?

Ta wyjątkowa kanalizacja to sieć umiejętnie rozplanowanych i połączonych korytek i studzienek. Wszystkie te elementy tworzą wodzie drogę odwrotu, a wpłynięcie do systemu odwodnień umożliwia metalowa kratka, która nakrywa korytko z wierzchu. Ta kratka to jedyne, co będziesz widzieć na swoim chodniku – i z pewnością to będzie lepszy widok, niż woda stojąca w najmniej odpowiednich miejscach. Zresztą, sucha droga do domu czy garażu to tylko jeden z pozytywnych skutków zamontowania przygruntowej kanalizacji deszczówki. Możesz też zdecydować, że nie chcesz pożegnać wody deszczowej – ale że wolisz ją pożytecznie wykorzystać. Żeby wykazać spryt, musisz zdobyć dla swojej posesji jeszcze jedno akcesorium – zbiornik retencyjny, który zakopiesz na przykład pod gruntem ogrodu. To właśnie do niego możesz skierować wodę płynącą systemem odwodnień – a potem otwierają się przed tobą ciekawe możliwości wykorzystania deszczówki. Zbiornik może zasilać węża ogrodowego, a nawet domową kanalizację – co uczyni twój dom bardzo ekologicznym. Wybierając konkretne odwodnienia, pamiętaj o tym, by wybrać taki ich rodzaj, który najlepiej sprawdzi się w otoczeniu twojego domu. W ofercie producentów znajdziesz szeroki wachlarz propozycji.

Więcej na temat odwodnień dowiesz się tutaj: https://www.bielbet.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *