Przygotowanie do gry w hokeja

Nie ma wątpliwości, że wiele dyscyplin zimowych jest niezwykle interesujących. Między innymi hokej jest bardzo ciekawą dyscypliną zespołową. Czego potrzeba, aby móc się zapisać na treningi hokejowe?

Stój hokeisty

Wydaje się, że w mało którym sporcie strój jest tak bogaty, jak w hokeju. Profesjonalny, jak i amatorski zawodnik hokejowy musi mieć przede wszystkim dużo różnych ochraniaczy. Właściwie całe ciało musi być nimi pokryte, ażeby gra była bezpieczna. W trakcie rozgrywki bowiem łatwo zostać uderzonym, czy to kijem, czy też krążkiem. Poza tym, hokej jest agresywną grą, w której zawodnicy często celowo rzucają się na bandy.

Ponadto, aby być dobrym zawodnikiem i poradzić sobie na lodzie, trzeba wyposażyć się we właściwe łyżwy hokejowe. Nie każdy wie, że nie wszystkie łyżwy są takie same. Jakie są cechy szczególne łyżew hokejowych? Przede wszystkim są one tak skonstruowane, aby zawodnik mógł bardzo szybko jeździć. Poza tym, jak mało które łyżwy umożliwiają one wykonywanie skomplikowanych akrobacji. Jest to niezbędne, gdyż w trakcie rozgrywki często trzeba nagle zmieniać kierunek, czy też przeskoczyć nad kijem innego zawodnika.

Oprócz łyżew hokejowych i ochraniaczy, hokeista musi też mieć kask z zasłonką na twarz. Jak już wspomniano, niewiele trzeba, aby zostać uderzonym kijem, bądź krążkiem. Jeśli głowa i twarz nie są odpowiednio zabezpieczone, takie uderzenie może się skończyć bardzo źle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *