Tabletki na wypadanie włosów

Profolan

Wypadanie włosów to proces, który dotyka większość mężczyzn, którzy ukończyli trzydziesty rok życia. W zależności od stopnia wrażliwości na dihydrotestosteron, proces ten może pojawić się nawet i dużo wcześniej. Na utratę włosów narażone są także panie. Przeglądając tabletki przeciw wypadaniu włosów ranking, jednym z najskuteczniejszych wydaje się Profolan.

Działanie

Profolan to skuteczne tabletki na wypadanie włosów dla mężczyzn. Ich działanie przyczynia się do blokowania procesu utraty włosów, a także stymulowania procesu ich odrostu. Są w pełni bezpieczne i nie wykazują skutków ubocznych. Specjaliści potwierdzają wysoką skuteczność terapii tym preparatem. Badania wykazują, że okazuje się on działać u dziewięciu, na dziesięć testowanych pacjentów.

Skład

Najważniejszym składnikiem preparatu jest tauryna, która w znaczny sposób wpływa na żywotność włosów i wspiera działanie aktywnych substancji, jaką w Profolanie jest Grow3. Jest to kompleks naturalnych składników, które wykazują skuteczność w hamowaniu łysienia androgennego, blokują miniaturyzację mieszka włosowego, wzmacniają jego strukturę i pozwalają zachować naturalną barwę i blask włosa. Na kompleks Grow3 składa się mieszanina: skrzypu polnego z L-cysteiną, ekstraktem z pokrzywy oraz kluczowymi w procesie porostu włosów witaminami takimi, jak: tiamina, witamina E oraz B6, a także minerałami: cynkiem i miedzią. Dzięki temu, preparat wzmacnia włos, regeneruje jego strukturę i chroni przed szkodliwym działaniem dihydrotestosteronu.

Follixin

Wypadanie włosów to jeden z tych procesów, które zazwyczaj pojawiają się po trzydziestce, a których wolelibyśmy uniknąć. Kiedy zauważymy jego objawy, zaczynamy się zastanawiać co na wypadanie włosów tabletki, maści czy różnego rodzaju zabiegi? Najskuteczniejsze tabletki na wypadanie włosów potrafią w stopniu zadowalającym zatrzymać ten proces i przyczynić się do ponownego rośnięcia włosów. Jednym z działających preparatów jest Follixin.

Skład

Follixin to suplement diety, który bazuje jedynie na naturalnych składnikach, wykazujących pozytywne działanie na porost włosów. To skuteczne tabletki na wypadanie włosów, które nie wywołują skutków ubocznych. Ich skład tworzy wyciąg ze skrzypu polnego oraz pokrzywy, związki krzemowe, hydrolizowany kolagen, L-cysteina, witamina C, cynk, niacyna, witamina E, biotyna, kwas foliowy i witaminy z grupy B.

Działanie

Skład preparatu przyczynia się do znacznego wzmocnienia cebulek, powodując zwiększenie ich objętości i znaczny wzrost wytrzymałości, co zapobiega wypadaniu włosa. Substancje naturalne zgromadzone w składzie Follixinu regenerują skórę, zwiększają jej ukrwienie, a tym samym przyczyniają się do zapewnienia właściwych warunków żeby włosy mogły rosnąć.

Wypadanie włosów to zmora większości panów, którzy ukończyli trzydziesty rok życia. Jednak nie tylko mężczyźni cierpią z tego powodu. Wypadające włosy to także problem, z którym mierzą się kobiety. Proces łysienia nie służy nikomu, dlatego warto mu przeciwdziałać. Coraz większą popularność zdobywają skuteczne tabletki na wypadanie włosów.

Czym jest proces wypadania włosów?

Proces wypadania włosów może mieć rozmaite podłoże, a dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Najczęściej, przyjmuje on charakter tzw. łysienia androgennego. W przypadku panów polega ono na rozpoczęciu łysienia na skroniach, a następnie zaobserwowaniu wypadania włosów na czubku głowy. Bardzo charakterystycznym objawem jest cofanie linii włosów na czole. Można mówić o powstawaniu tzw. efektu wysokiego czoła, a także tworzeniu się tzw. zakoli. W przypadku kobiet łysienie androgenne objawia się równomierną, występującą na całej głowie, utratą właściwej objętości włosa. Stają się one zatem o wiele cieńsze, ale ich linia się nie cofa. Tego typu proces czasami występuje także u mężczyzn. Obydwa zjawiska mogą skutecznie zatrzymać tabletki przeciw wypadaniu włosów. Nie należy zatem popadać w panikę, kiedy zaobserwujemy pierwsze objawy występowania łysienia androgennego. Najlepsze tabletki na wypadanie włosów potrafią bowiem zdziałać cuda. Nie tylko łysienie androgenne może być przyczyną wypadania włosów, choć jest to najczęstszy przypadek. Do utraty włosów może przyczynić się także łysienie plackowate, które ma charakter autoimmunologiczny.

Uniwersalne czynniki sprzyjające wypadaniu włosów

Przyczyny wpadania włosów mogą być różne, w zależności od płci i rodzaju łysieniu. Jednak lekarze zgodnie potwierdzają, że istnieją pewne uniwersalne czynniki, które wpływają na utratę włosów zarówno u pań, jak i panów. Zanim sięgniemy po dobre tabletki przeciw wypadaniu włosów, warto wyeliminować ze swojego codziennego funkcjonowania pewne aspekty, które proces ten znacznie stymulują. Nie zawsze jest to możliwe, ale warto przynajmniej minimalizować ich udział na pracę naszego organizmu. Wśród uniwersalnych czynników, które przyczyniają się do słabnięcia włosów i stopniowego początku ich wypadania, należy wymienić: stres, błędnie dobrana dieta uboga w potrzebne witaminy i minerały, stany zapalne organizmu, palenie papierosów, niewłaściwe dbanie o włosy (np. nadmierne suszenie przy pomocy suszarek elektronicznych lub stosowanie prostownic), stosowanie antykoncepcji farmakologicznej czy farbowanie włosów, szczególnie przy użyciu preparatów niskiej jakości. Wszystkie te czynniki mogą powodować słabnięcie struktury włosa i przyczyniać się do jego wypadania. Minimalizowanie ich udziału w naszym codziennym funkcjonowaniu znacznie zredukuje ryzyko wystąpienia procesów łysienia lub osłabi jego przebieg. Na wypadanie włosów tabletki nie muszą być konieczne, jeżeli zadbamy zawczasu o te aspekty. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ilość spożywanego białka w naszej codziennej diecie. Niedobór tej wartości odżywczej może przyczyniać się do utraty włosów. Z kolei szkodliwy jest nadmiar witaminy A.

Przyczyny wypadania włosów

Najbardziej powszechnym typem łysienia jest tzw. łysienie androgenne. Ma ono podłoże hormonalne i charakter genetyczny. Wywołuje je nadwrażliwość na dihydrotestosteron, pochodną testosteronu. Duże stężenie tego hormonu ma szkodliwy wpływ na strukturę włosa, a kiedy w organizmie występuje zjawisko nadwrażliwości, proces osłabienia mieszka włosa, bo tak pochodna testosteronu działa na niego, zostaje drastycznie przyspieszony. Słabnięcie i kurczenie mieszka powoduje tracenie objętości włosa. Staje się on coraz cieńszy i na tyle słaby, że nie jest w stanie się utrzymać i wypada. Następnym etapem jest zablokowanie procesu rośnięcia włosów. W kontekście łysienia androgennego kluczowy jest moment, kiedy testosteron w wyniku syntezy zamienia się w dihydrotestosteron. Jest to możliwe dzięki pracy enzymu 5-alfa-reduktazy. Najskuteczniejsze tabletki na wypadanie włosów bazują zatem na składzie, w którym można wyróżnić substancje będące inhibitorami tego enzymu, które wstrzymują jego działania i zatrzymują groźną dla struktury mieszka włosowego przemianę testosteronu. Powodem wypadania włosów jest zatem nadwrażliwość na pochodną testosteronu, ale szereg dodatkowych procesów znacznie przyspiesza ten efekt. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim zbytnie natłuszczenie skóry głowy, które skutkuje nadmierną produkcją łoju.

Przyczyny wypadania włosów u kobiet

O ile, wypadanie włosów u mężczyzn związane jest z hormonalnymi zmianami, jakie dokonują się w mieszku włosów (przekształcanie testosteronu, który jest przecież typowo męskim hormonem i bogato występuje w organizmie mężczyzny) i jako, takie może być potraktowane jako proces naturalny, o tyle w przypadku kobiet należy już mówić o występowaniu przewlekłej choroby o genetycznym podłożu. Wypadanie włosów jest tu bowiem spowodowane schorzeniem, które objawia się nadwrażliwością mieszków włosowych na androgeny. Wbrew pozorom, problem łysienia androgennego u kobiet nie jest wcale taki rzadki, jak mogłoby się wydawać. Dane pokazują, że schorzeniem objętych może być nawet od 10-60% kobiet. To jest powód, dla którego przeciw wypadaniu włosów tabletki powinny stosować także panie. U kobiet przyczyny łysienia mają jakby dwa podłoża. Pierwsze związane jest z tą samą przyczyną, którą obserwujemy u mężczyzn, czyli przekształcaniem testosteronu w dihydrotestosteron, z którym nie radzi sobie mieszek włosowy. Nie jest to jednak tak częsta przyczyna, jak w przypadku mężczyzn. U kobiet znacznie częściej za łysienie odpowiada nadmierne stężenie androgenów we krwi. Ich zbyt duża aktywność przyczynia się do procesu znacznego zmniejszania, wręcz miniaturyzowania mieszków włosowych. Powoduje to znaczne osłabienie ich struktury i wypadanie, a w szerszym kontekście zaburza to proces rośnięcia włosów. Wypadanie włosów u kobiet jest zdecydowanie bardziej rzadkie, niż w przypadku mężczyzn, nie oznacza to jednak, że panie są wolne od tego przykrego procesu. Tabletki na wypadanie włosów powinny stosować także kobiety.

Tabletki na wypadanie włosów ranking 2023

Osoby, które nie godzą się z procesem łysienia, który zazwyczaj silnie kojarzony jest z naturalnym efektem starzenia się, mogą liczyć na leczenie. Postęp łysienia hamuje rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry, co przekłada się na znaczne lepsze jej ukrwienie. Preparaty, które przyczyniają się do takiego stanu stosuje się miejscowo. Nie tylko hamują one wypadanie włosów, ale także stymulują ich odrost. Jednak, w ostatnich latach zdecydowanie najbardziej skuteczne są tabletki na wypadanie włosów, które posiadając odpowiedni skład, są w stanie zahamować główną przyczyną niepożądanego procesu, jakim jest utrata włosów, czyli zatrzymanie syntezy testosteronu i jego przemiany w mieszku włosowym na szkodliwy dihydrotestosteron.