Okulary Speedo – technologia jutra

Speedo to australijski producent akcesoriów do pływania, który dzięki wieloletniemu doświadczeniu i doskonałej jakości produktów, zyskał miano lidera na rynku. W ofercie Speedo znajdują się między innymi okulary pływackie dla dorosłych i dzieci, łączące w sobie wszystkie pożądane cechy tego typu wyposażenia dla pływaków.

Czym wyróżniają się okulary Speedo?

Okulary Speedo to duża wytrzymałość i trwałość, połączona z doskonałym wzornictwem i bogatą kolorystyką. Zapewniają wygodę pływania, nie dając poczucia dyskomfortu i idealnie dopasowują się do głowy. Takie hydrodynamiczne właściwości docenią zwłaszcza profesjonalni pływacy. Okulary Speedo  nawet w minimalnym stopniu nie ograniczają widoczności i ograniczają parowanie szkieł; posiadają także funkcję ochrony przeciwsłonecznej dzięki obecności filtrów UV. Hipoalergiczne silikonowe uszczelki, podwójne paski oraz regulowany nosek to gwarancja komfortu i szczelności okularów, a tym samym ochrony oczu przed szkodliwym działaniem chloru.

Polaryzacja. Czy rzeczywiście jest taka ważna?

Niektóre modele okularów Speedo posiadają filtr polaryzacyjny. Promienie świetlne, rozchodzące się w różnych kierunkach, uporządkowują się w jednej płaszczyźnie po przejściu przez szybę polaryzacyjną. Co się dzieje w wodzie? Promienie padające na taflę wody rozpraszają się w kierunku poziomym i pionowym. O ile te o rozproszeniu pionowym są nośnikiem wizualnych informacji, o tyle poziome dają efekt białych refleksów, niebezpiecznych dla pływaka. Okulary Speedo pozwalają w prosty sposób pobyć się tego typu zagrożeń. Jakie modele okularów Speedo wzbogacone są o polaryzację? Speedo Futura Biofuse czy Speedsocket to jedne z nielicznych okularów na rynku, w których zastosowano soczewki polaryzacyjne.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie lustrzanki, wyostrzającej obraz, a tym samym poprawiającej komfort pływania. Tak wyposażone są m. in modele Jet Mirror czy Sidewinder Mirror.

A co dla najmłodszych?

Modele dziecięce okularów Speedo to także wspomniane rozwiązania ergonomiczne, usprawniające pływanie, modele Junior nie ustępują więc swym dorosłym odpowiednikom. Tym, co je wyróżnia jest piękna, żywa kolorystyka.

Okulary Speedo to najlepszy wybór zarówno dla zawodowych pływaków, jak i amatorów. Doskonałe technologicznie rozwiązania, twardy, wytrzymały szkielet i elastyczne, dopasowujące się do kształtu twarzy silikonowe elementy łączące, to gwarancja wygody. W takich okularach pływanie zyska nowy wymiar.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *